1. Czy egzamin wewnętrzny jest obowiązkowy?

Tak, egzamin wewnętrzny jest obowiązkowy. Każda szkoła nauki jazdy ma obowiązek prawny przeprowadzić kursantowi egzamin wewnętrzny. Egzamin wewnętrzny składa się z części teoretycznej (jeśli jest wymagana) i praktycznej. Przeprowadza się go po zrealizowaniu kursu.
Obowiązek ten wynika z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 4 marca 2016 r. W sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców. Na podstawie art. 32 ust. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2017 r. poz. 978, z późniejszymi zmianami). § 19 zawiera informację na temat przeprowadzania egzaminów wewnętrznych.

2. Czy mogę odwołać zaplanowane jazdy?

Tak, ale minimum 24 godziny przed zaplanowanymi zajęciami. Jazdy odwoływane na ostatnią chwilę będą traktowane, jako przepadające.

3. Czy można płacić za kurs w ratach?

Tak, płatności w naszej szkole mogą być rozłożone są na trzy raty, pierwsza rata wynosi 1000zł.

4. Jak długo trwa cały kurs nauki jazdy?

Czas trwania kursu uzależniony jest przede wszystkim od możliwości kandydata na kierowcę. Nie tylko czasowych, ale także możliwości opanowania niezbędnej wiedzy zarówno  teoretycznej jak i praktycznej  umożliwiającej prowadzenie pojazdu.
Mamy obowiązek prawny  zrealizować minimum:
– 30 godzin teorii – wykłady,
– 30 godzin praktyki – jazdy,
Cały kurs zazwyczaj trwa od półtora do trzech miesięcy.

5. Czy mogę zdawać pojazdem OSK?

Tak. Każdy z naszych pojazdów jest przystosowany do przeprowadzenia egzaminu państwowego.

6. Czy otrzymam dostęp do bazy pytań?

Tak, każdy z naszych kursantów przed rozpoczęciem szkolenia otrzymuje materiały do nauki, w tym też dostęp do oficjalnej bazy pytań.

7. Czy mogę wybrać instruktora?

Tak. OSK przydziela instruktora prowadzącego przede wszystkim względem preferencji kursanta.

8. Czy zajęcia teoretyczne/praktyczne odbywają się w sztywno wyznaczonych terminach?

Nie. Zajęcia teoretyczne ustalane są w grupie, w możliwie dogodnym terminie dla większości osób i wykładowcy. Zajęcia praktyczne ustalane są indywidualnie względem potrzeb kursanta i możliwości instruktora.

9. Czy jest możliwość zaczynać jazdy spod domu?

Tak, jazdy możemy rozpoczynać w dowolnym miejscu na terenie Kalisza.

10. Jakie dokumenty potrzebuję przed rozpoczęciem kursu?

Przed rozpoczęciem szkolenia obowiązkowo musisz udać się do lekarza medycyny pracy w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do prowadzenia pojazdów (wydawane odpłatnie). To kolejno, pozwoli Ci ubiegać się w urzędzie (odpowiednim względem swojego miejsca zamieszkania) o wydanie numeru PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Numer PKK jest bezpłatnie wydawany od ręki. Posiadając numer PKK możesz rozpoczynać kurs.

11. Czy w trakcie szkolenia mogę zmienić instruktora?

Tak, istnieje możliwość zmiany instruktora podczas trwającego już szkolenia. Twoim zadaniem będzie poinformować dotychczasowego instruktora prowadzącego o chęci zmiany, a następnie skontaktować się z wybranym szkoleniowcem w celu kontynuowania szkolenia.

12. Co, jeśli nie zdam egzaminu wewnętrznego?

W przypadku niezaliczenia egzaminu wewnętrznego kursant zobowiązany jest do uzupełnienia swojej wiedzy i umiejętności, a następnie ponownego przystąpienia do egzaminu.

13. Jak wygląda egzamin wewnętrzny teoretyczny?

Egzamin wewnętrzny teoretyczny odbywa się na zasadach egzaminu państwowego w WORD. Kursant musi uzyskać wynik pozytywny z testu na prawo jazdy.

14. Jak wygląda egzamin wewnętrzny praktyczny?

Egzamin wewnętrzny praktyczny odbywa się na zasadach egzaminu państwowego w WORD. Kursant zobowiązany jest do zrealizowania zadań na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym.