Ile kosztuje kurs i egzamin na prawo jazdy? Ceny w 2020r.

Egzamin na prawo jazdy w Kaliszu to jeden z pierwszych trudnych testów w dorosłym życiu. Uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi jest dzisiaj standardem, sięgają po nie osoby w każdym wieku, jednak zdecydowana większość kandydatów na prawo jazdy to osoby młode. Dzisiaj razem z serwisem abcnaukijazdy.pl przytoczymy dla was garść informacji, przydatnych przed wyborem OSK oraz decyzji o zdawaniu na prawko. Zapraszamy!

Od ilu lat można zdawać na prawo jazdy?

Prawko można robić po ukończeniu 18 roku życia. Kurs na prawo jazdy można jednak zacząć nieco wcześniej, by do egzaminu podejść zaraz po urodzinach. Oczywiście istnieją wyjątki i szkoła jazdy może zaproponować nam kurs na prowadzenie mniejszych pojazdów, które upoważniają do tego osoby starsze niż 16 lat, warto dowiedzieć się szczegółów na abcnaukijazdy.pl. W przypadku tych oczywistych, najpopularniejszych uprawnień na kategorię B wystarczy jednak 18 lat i ukończony kurs na prawo jazdy.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy w 2020 r? Rzut oka na średnie ceny…

Nie ma prawnych regulacji co do ceny kursu na prawo jazdy – ustalane są one indywidualnie przez OSK. Ośrodek Szkolenia Kierowców ustala stawkę, z reguły te lepiej promowane na lokalnym rynku biorą nieco więcej za sam rozgłos, co nie zawsze przekłada się na jakość. Szkoła jazdy podliczy kursanta za przygotowanie do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Aktualnie to średnio około 1 200 zł, chociaż w dużych ośrodkach miejskich ceny mogą sięgać nawet 1 500 zł.

Kurs na prawo jazdy warto zdawać w sprawdzonej i polecanej OSK. Nauka jazdy jest stresującym i niełatwym wyzwaniem, dlatego trzeba sięgać po oferty dobrze wyselekcjonowane. Jak wybrać szkołę jazdy? Najlepiej z polecenia oraz patrząc na oceny lub opinie w sieci. To ważne, aby instruktorzy mieli wysoki współczynnik zdawalności u swoich podopiecznych, cieszyli się dobrą renomą i właściwym podejściem.

Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy w 2020 r? Czy poprawki są tańsze?

Przejdźmy do samego egzaminu. Prawo jazdy można uzyskać po otrzymaniu pozytywnego wyniku na teście teoretycznym i praktycznym. Ceny tych egzaminów są w całej Polsce jednakowe i wynoszą kolejno 30 zł za egzamin teoretyczny oraz 140 zł za egzamin praktyczny. A zatem wizyta w WORD to wydatek rzędu 170 zł.

Czy jeśli nie zdam prawa jazdy, to poprawka kosztuje mniej? Niestety nie, każdorazowa opłata za egzamin na prawo jazdy wynosi 30 i 140 zł i ilość podejść nie ma na to żadnego wpływu.

Ile godzin trwa nauka jazdy po mieście?

Nie ma górnego limitu, jest za to minimum, które należy wyjeździć, by móc podejść do egzaminu. Wynosi to 30 godzin jazdy po mieście, czyli w ruchu drogowym, która obejmuje np. parkowanie, korzystanie z ronda, poruszanie się po skrzyżowaniach nieoznakowanych itp. Jeśli po ukończeniu 30 godzin nie czujemy się na siłach, można wykupić w OSK dodatkowe jazdy i dopracować newralgiczne elementy, np. plac manewrowy.