PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ (PKK)

PKK jest to indywidualny numer każdego kandydata na kierowcę. Dzięki niemu będziesz mógł rozpocząć kurs na prawo jazdy oraz przystąpić do egzaminu. Aby otrzymać PKK należy złożyć we właściwym ze względu na miejsce zameldowania starostwie lub urzędzie miasta następujące dokumenty:

  1. Wniosek o wydanie prawa jazdy
  2. Orzeczenie lekarskie
  3. Aktualną fotografię 3,5 x 4,5cm
  4. Zgodę rodziców, jeśli nie masz 18 lat
  5. Dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, karta pobytu)

CZĘŚĆ TEORETYCZNA KURSU

Kurs prawa jazdy kat. B rozpoczynamy od szkolenia teoretycznego, które odbywa się w DOMU USŁUG przy ul. Górnośląskiej 56. Sala wykładowa jest przystosowana do komfortowego przebiegu zajęć. Teoria składa się z 6 spotkań prowadzonych przez instruktora, na których omawiane są wszystkie zagadnienia ruchu drogowego i techniki jazdy oraz ratownika medycznego, który omówi zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć teoretycznych korzystamy ze specjalnych plansz, filmów, prezentacji oraz symulatorów do nauki jazdy. Każdy kursant otrzymuje kompletny pakiet materiałów dydaktycznych wraz z zestawem pytań egzaminacyjnych w formie odpowiadającej egzaminom państwowym. Przed rozpoczęciem zajęć praktycznych ćwiczymy zdobytą wiedzę na symulatorach do nauki jazdy, żeby oswoić się z prowadzeniem pojazdu, zmniejszyć stres na pierwszych jazdach i jak najbardziej efektywnie wykorzystać zajęcia praktyczne.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA KURSU KAT. B

Po zakończeniu części teoretycznej rozpoczynamy szkolenie praktyczne w skład którego wchodzi 30 godzin jazd z instruktorem. Zajęcia odbywają się specjalnie przygotowanymi autami KIA RIO, AUDI TT, MINI COOPER S, MERCEDES A35 AMG. Bardzo dbamy o nasze narzędzia pracy, dlatego możecie być pewni, że podczas kursu auta zawsze będą czyste i bez żadnych usterek.
 
Plac manewrowy mieści się przy ul. Skalmierzyckiej 2a oraz Inwestorskiej 9.
Z naszymi kursantami jeździmy po całym Kaliszu i nie tylko przekazując w prosty i zrozumiały sposób naszą wiedzę na temat wszystkich jakże trudnych zagadnień ruchu drogowego.
 
Po zrealizowaniu 30 godzin kursant zdaje egzamin wewnętrzny (wliczony w cenę kursu).

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA KURSU KAT. A

Po zakończeniu części teoretycznej rozpoczynamy szkolenie praktyczne w skład którego wchodzi 20 godzin jazd z instruktorem. Zajęcia odbywają się specjalnie przygotowanymi motocyklami YAMAHA MT125, YAMAHA MT03, YAMAHA MT07. Bardzo dbamy o nasze narzędzia pracy, dlatego możecie być pewni, że podczas kursu motocykle zawsze będą czyste i bez żadnych usterek.
 
Plac manewrowy mieści się przy ul. Skalmierzyckiej 2a oraz Inwestorskiej 9.
Z naszymi kursantami jeździmy po całym Kaliszu i nie tylko przekazując w prosty i zrozumiały sposób naszą wiedzę na temat wszystkich jakże trudnych zagadnień ruchu drogowego.
 
Po zrealizowaniu 20 godzin kursant zdaje egzamin wewnętrzny (wliczony w cenę kursu).

EGZAMIN WEWNĘTRZNY

Egzaminy wewnętrzne przeprowadzane są na takich samych zasadach jak egzaminy państwowe. Do części praktycznej można przystąpić po zaliczeniu części teoretycznej.
W ramach kursu zapewniamy bezpłatny egzamin teoretyczny oraz praktyczny.

EGZAMIN PAŃSTWOWY

Po zaliczeniu egzaminu wewnętrznego kursant rezerwuje termin egzaminu państwowego teoretycznego, następnie praktycznego.
Koszt egzaminu teoretycznego to 50zł, natomiast praktycznego 200zł.
W przypadku zaliczenia egzaminów za pierwszym razem zwracamy koszt egzaminów .

JAZDA MERCEDESEM

Wszystkim naszym kursantom, którzy realizują co najmniej kurs podstawowy dajemy możliwość odbycia jazdy szkoleniowej 300 konnym Mercedesem A35 AMG z automatyczną skrzynią biegów i systemami, których nie spotkacie w zwykłych elkach!.